IT Koalicija
- už modernią Lietuvą

Aiški valstybės IT vizija, stabiliai veikiančios sistemos, patogios ir paprastos e-paslaugos.

Sveiki, esu Eimantas Norkūnas ir noriu pasidalinti idėja, kaip visa tai galėtumėme priartinti prie realybės.

Atnaujinimas po antro turo

Išrinkti kandidatai: Matas Maldeikis(TS-LKD), Jurgita Šiugždinienė(TS-LKD), Mindaugas Lingė(TS-LKD), Kristijonas Bartoševičius(TS-LKD), Jurgita Sejonienė(TS-LKD), Morgana Danielė(LP), Kasparas Adomaitis(LP), Monika Ošmianskienė(LP)

Kaip pasiskirstė balsai galite peržiūrėti čia.

Planas trumpai

  1. Per pastaruosius metus apie valstybinio IT sektoriaus problemas ir jas trukdančias spręsti priežastis kalbėjau su daug žmonių, dirbusių arba vis dar dirbančių šiame sektoriuje. Šių pokalbių metu gimusios idėjos galiausiai sugulė į šalies IT sektoriaus vystymosi viziją.
  2. Po rinkimų norėčiau dirbti prie šio plano įgyvendinimo, tačiau norėčiau tai daryti su komanda. Todėl mano kvietimu, prie šios idėjos įgyvendinimo iš TS-LKD, LP, LSDP, LRLS partijų prisijungė po 5 naujus entuziastingus žmones.
  3. Norėdami palaikyti šią viziją, galite rinktis balsuoti už bet kurią iš šių partijų. Svarbu yra reitinguoti iš jūsų pasirinktos partijos žemiau pasiūlytus kandidatus.
  4. Rinkimams pasibaigus, VRK paviešins reitingavimo duomenis. Kadangi tų penkių(keturių irgi) reitingavimo numerių, kuriuos įrašysite, kombinacija yra unikali, tiksliai išmatuosime kiek mes, IT bendruomenė, kiekvienai partijai ir konkretiems kandidatams atnešėme reitingo balsų.
  5. Jei šios partijos dalyvauja Vyriausybės formavime, galėsime pradėti šios vizijos įgyvendinimo darbus.
  6. Šios idėjos sėkmė priklauso tik nuo jūsų - kaip jūs dalinsitės šia idėja su savo draugais ar pažįstamais, socialiniuose tinkluose, savo įmonės vidiniuose kanaluose. Tikiu, kad mūsų skaičiai gali ne tik nustebinti, bet ir pakloti pamatą nacionaliniam susitarimui dėl IT sektoriaus vizijos įgyvendinimo.

IT vizija

Investavimas į IT kompetencijų centro kūrimą, kuris būtų atsakingas už pagrindinių mūsų IS priežiūrą.

IT politikos strategijos koncentravimas vienoje atskaitingoje institucijoje. Tai leistų išvengti dabartinio chaoso ir tęsti nuoseklią politiką šioje srityje.

Proaktyvumas e.paslaugose. Tai reiškia, kad jei įmanoma, paslauga piliečiui turi būti suteikiama automatiškai, nieko nepildant. Kitu atveju turim ieškoti būdo, kaip suteikti paslaugą, kad sistemos naudotojui ją gauti būtų paprasta ir aišku.

Duomenų centrų(DC) ūkio sutvarkymas, leidžiantis valstybei duomenis laikyti ir privačiuose DC. Tai leistų valstybei išvengti to, ko ji nemoka - naujų DC statymo ir susitelkti į valstybinių informacinių sistemų tolimesnį konsolidavimą vienoje vietoje.

Valstybės duomenų atvėrimo ir standartizavimo proceso spartinimas.

Valstybės įstaigų kompiuterių ūkio priežiūros centralizavimo įvertinimas. Šiuo metu vienam specialistui tenka 70 kompiuterių priežiūra, kai versle vienas žmogus prižiūri 150 ir daugiau.

Valstybės įstaigų naudojamų licencijų pirkimo centralizavimas.

Skubos tvarka darbo leidimų išdavimas aukštos kvalifikacijos specialistams iš trečiųjų šalių, jei alga bent 2 kartus viršija šalies VDU.

Greičiausių ir patogiausių sąlygų sukūrimas užsienio šalių piliečiams atvykstantiems kurti naują verslą susijusį su IT.

Sėkmingiausių/didžiausių IT startuolių įtraukimas tiek į jų sektoriui svarbių klausimų, tiek į Lietuvai naujų iššūkių sprendimą: kuriant Lietuvos IT ūkio strategiją, kuriant naujas valstybės paslaugas, mokslo investicijų planus, seed capital finansavimo mechanizmus, know-how perdavimą valstybinėms institucijoms.

Kandidatai

Sąrašo lyderė: Ingrida Šimonytė

#25  Mindaugas Lingė

Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausias patarėjas. Turi didžiulę derybinę patirti, platų mąstymą, nori įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą programą ir prisidėti prie Lietuvos IT ūkio modernizavimo. Tiki, kad esminiai skurdo atskirties mažinimo sprendimai yra investavimas į švietimą ir viešojo sektoriaus efektyvumo didinimas investuojant į IT technologijas.

#141  Matas Maldeikis

Matas yra vienas iš tų, kuris padėjo išgryninti šią idėją. Greitas mąstymas, gebėjimas įsigilinti į problemą ir pasiūlyti sprendimą - tai gero projektų vadovo bruožas. Domisi Lietuvos skaitmenizavimo iššūkiais ir galimybėm. Jo ilgametė patirtis dirbant Briuselyje labai padėtų derinant mūsų IT projektus su Europos Sąjunga. Beje, nors galėjo būti aukštai sąraše, 141 numerį jis pasirinko pats.

#9  Jurgita Šiugždinienė

Dirbo premjero Andriaus Kubiliaus komandoje, vadovavo strategijos „Lietuva-2030” parengimui, konsultuoja įvairias valstybes viešojo valdymo tobulinimo klausimais. Parengė TS-LKD programos "E-Vyriausybė 360" siūlymus. Norėtų, kad Lietuvoje būtų sukurti trys stiprūs IT akseleratoriai, kuriuose per metus projektus įgyvendintų apie penkiasdešimt atrinktų komandų.

#98  Kristijonas Bartoševičius

Kristijonas – motyvuotas mokytojas ir pašaukimo pedagogas, dirbantis vienoje geriausių Lietuvos mokyklų – KTU gimnazijoje. Matydamas šios gimnazijos aktyvius veiksmus siūlo stiprinti IT ugdymo sritį ir kitose Lietuvos mokyklose. Puikiai supranta Lietuvos skaitmenizavimo svarbą ir pridėtinės vertės kūrimą per inovacijas technologijų srityje. Be to, Registrų centre mato didžiules neišnaudotas galimybes – šios įstaigos absoliuti dauguma duomenų turi būti atverti visuomenei nemokamai.

#67  Jurgita Sejonienė

Sveikatos apsaugos sektoriaus atstovė, dirbanti su e-sveikatos sistemą ir iš arti matanti jos chaotišką veiklą. Prastas šios sistemos veikimas yra didžiulis iššūkis mūsų medicinos sistemai. Norėtų padėti sutvarkyti šią sistemą, nes taip galėtumėme stipriai sumažinti daktarams tenkantį krūvį.

PIRMUMO BALSAI

Jei balsuojate už TS-LKD, į reitingavimo langelius rekomenduoju įrašyti šių kandidatų numerius.

25
141
9
98
67
Visas kandidatų sąrašas

Sąrašo lyderė: Aušrinė Armonaitė

#32  Skirmantas Tumelis

Tinklaraštininkas, visuomenininkas, IT srityje dirbantis nuo 2001. Mėgsta duomenų statistinę analizę ir ypač tinklo diagramas. Susipažinęs su "six sigma" metodika.

#5  Monika Ošmianskienė

Atviri duomenys - skaidri valstybė. Visos valstybės, savivaldybių, notarų paslaugos teikiamos nuotoliniu būdu yra siekiamybė, o dar geriau – per API. Turi 10+ metų įdomios patirties kuriant tiražuojamų IT produktų verslą e-komercijos srityje. Informatikos magistrė.

#12  Nerijus Vitkauskas

Turi sukaupęs daugiau, kaip 5 metų programuotojo darbo patirtį dirbant su web ir duomenimis. Gyvena programavimu ir mato milžiniškas galimybes, kurias gali suteikti įvairūs technologiniai sprendimai.

#9  Kasparas Adomaitis

Duomenų analitikų komandos vadovas tarptautinėje rinkos tyrimų bendrovėje, Vilniaus miesto tarybos Ekonomikos komiteto pirmininkas. Atviro kodo sistemų bei atvirų duomenų aktyvus šalininkas.

#3  Morgana Danielė

Dirba sveikatos apsaugos srityje ir nebegali pakęsti e-sveikatos absurdo ir valstybės įstaigų e-neraštingumo. Mato dideles neišnaudotas technologijų ir IT galimybes, kurios šiandien sveikatos srityje yra ne tik neišnaudojamos, bet ir paverstos konfliktų objektu.

PIRMUMO BALSAI

Jei balsuojate už Laisvės partiją, į reitingavimo langelius rekomenduoju įrašyti šių kandidatų numerius.

32
5
12
9
3
Visas kandidatų sąrašas

Sąrašo lyderė: Viktorija Čmilytė Nielsen

#10  Simonas Kairys

Buvęs Kauno vicemeras, buvo atsakingas už Kauno startuolių programą, jo pastangų dėka, Kaunas atsirado pasaulio startuolių ekosistemų žemėlapyje - Startup Blink Global reitinge Kaunas atsidūrė 112 vietoje iš 1000. LRLS rinkimų programos koordinatorius.

#114  Paulius Malžinskas

Paulių pastaruoju metu labiau žinome kaip kovotoją su LFF chaosu. Tačiau iki tol jis buvo tas žmogus, kuris nuo nulio sukūrė Sekmadienio futbolo lygą ir joje įdiegė naujas modernias IT sistemas.

#80  Aleksej Persijanov

Vienas pirmųjų VoIP inžinierių Lietuvoje. Bendra 9 m. patirtis telekomunikacijų srityje, darbas su IoT sprendimais. Baigęs MBA Entrepreneurship studijas, domina startuolių skatinimas.

#78  Karolis Stasiukėnas

Buvęs vienas iš Taxify (Bolt) Lietuva vadovų, puikiai išmanantis start-up'ų rinką Lietuvoje ir suprantantis jų ir viso IT sektoriaus svarbą Lietuvos ateičiai.

#45  Evelina Paulavičienė

Tai super motyvuota problemų eliminavimo profesionalė, turinti penkių metų patirtį Lietuvos IT sektoriuje ir vadovaujanti savo kompanijai. Neabejoja, kad efektyvi viešųjų paslaugų, valstybinių procesų ir institucijų skaitmenizacija, paslaugų kokybės didinimas yra vienintelis kelias siekiant sumažinti biurokratiją ir įgalinti valstybę kurti vertę mūsų piliečiams.

PIRMUMO BALSAI

Jei balsuojate už Liberalų Sąjūdį, į reitingavimo langelius rekomenduoju įrašyti šių kandidatų numerius.

10
114
80
78
45
Visas kandidatų sąrašas

Sąrašo lyderis: Gintautas Paluckas

#15  Vaidas Navickas

Jeilio universiteto absolventas, ilgus metus dirbęs JAV. Vaidas turi 14 metų darbo patirtį verslo strategijos srityje, tame tarpe stambių įmonių IT sistemų modernizavimo projektuose. Seime sieks spręsti švietimo, aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų finansavimo bei bendradarbiavimo su privačiu sektoriumi problemas.

#100  Laurynas Šedvydis

Lietuvai reikalingas bendras valstybinių įstaigų IT kompetencijų centras, galintis vykdyti koordinuotą sistemų kūrimą, kurios būtų suderinamos tarp skirtingų institucijų, gebėtų vykdyti ištęstinę egzistuojančių sistemų priežiūrą ir turėtų laisvę operatyviai keisti reikalavimus bei diegti pataisas. Ir šioje vietoje neturėtumėme taupyti samdant talentus.

#16  Vaidas Rusys

Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininkas. Tris metus dirbęs lietuviškame startup‘e, kuriant ir plėtojant transporto kontrolės sistemas. Turime kalbėti apie investicijas į cybersecurity, apsaugant visus vartotojų duomenis ir juos pačius tiek nuo šnipinėjimų, tiek nuo įsilaužimų, tiek užtikrinant saugią prieigą prie interneto.

#42  Lina Lukytė

Jau daugiau negu pusė metų dirba tech įmonėje, kuri yra viena iš didžiausių startuolių Lietuvoje. Atsakinga už socialinės atsakomybės programą ir bendradarbiavimą su NVO, aktyvistais plėtojant laisvą ir kartu apsaugotą prieigą prie interneto. Prieš tai dirbo Europos parlamente, kuriame be kitų atsakomybių buvo cybersecurity temos.

#129  Tomas Urniežius

Su IT daugiau ar mažiau draugauja nuo 12 metų, kuomet pradėjo mokytis programuoti. Paskutinius 7 metus tenka kasdien dirbti su ERP sistemomis – tiek testuotojo, tiek paprastojo, tiek pagrindinio vartotojo (key user) vaidmenyse. Laisvalaikiu domisi AI ir robotizacija bei šių procesų poveikiu visuomenei.

PIRMUMO BALSAI

Jei balsuojate už Lietuvos SocialDemokratų partiją, į reitingavimo langelius rekomenduoju įrašyti šių kandidatų numerius.

15
100
16
42
129
Visas kandidatų sąrašas

O dabar detaliau

Šiuo metu Lietuvos IT bendruomenė balsuoja chaotiškai. Nors jos nariai aktyviai dalyvauja rinkimuose, bet jei paklaustumėte bet kurio IT srities atstovo, ką jis reitinguos, visi atsakymai skirtųsi - šiuo metu Seime iš esmės nėra politikų, kurie dirbtų ties Lietuvos skaitmeninio sektoriaus plėtra. Bet chaosas reitingavime vyksta visur, negana to - apie 50% rinkėjų iš viso nereitinguoja kandidatų partijų sąrašuose. Visu tuo sėkmingai naudojasi partijos, nes jų viduje sudaryti kandidatų sąrašai po rinkimų beveik nepasikeičia.

Tačiau tikiu, kad Lietuvos IT bendruomenė yra pakankamai didelė, jog susivienijusi ir nukreipusi balsus į vieningą kandidatų sąrašą, atstovaujantį jos interesus, galėtų padėti jiems šį rudenį patekti į Seimą. Juk kuo daugiau naujame Seime bus žmonių, kurie turi supratimą apie tai, ko reikia mūsų valstybės IT sektoriui, tuo lengviau galėtume įgyvendinti šiam sektoriui svarbius darbus.

Todėl TS-LKD, Laisvės partijoje, LSDP ir LRLS suradau po 5 jaunus entuziastingus kandidatus, kurie jau yra susipažinę su žemiau aprašyta šalies IT vizija, problemomis ir galimais sprendimais. Komanda yra įvairiapusiška - yra ir IT atstovų, ir puikiai kalbančių, ir puikiai rašančių, ir turinčių gerus derybinius įgūdžius, ir dirbusių ES institucijose, ir puikiai žinančių biurokratijos vingrybes.

Planas paprastas - jei atėjus į rinkimus balsuosite už vieną iš šių partijų bei neturite savo favoritų joje, siūlome reitinguoti žemiau esantį penketuką žmonių. Ir viskas gerai, jei visgi balsuosite už kitą partiją ar kitus kandidatus - tikiu, kad tam turite savo priežasčių.

Kai po rinkimų VRK paskelbs atvirus reitingavimo duomenis, visus skaičius galėsime tiksliai išmatuoti ir tiksliai matyti, kaip mes balsavome. Kadangi čia rekomenduojamų kandidatų penketukų skaičių kombinacija yra unikali (net jei reitinguosite 4 ar 3 kandidatus iš šio sąrašo, vis tiek tai pakankamai unikalu), tai bus tarsi mūsų bendruomenės elektroninis parašas. Ir iš pateiktų reitingavimo duomenų mes galėsime tiksliai pasakyti, kiek jūsų balsavote už šią viziją, kaip balsai pasiskirstė per partijas ir kiek kiekvienas remiamas kandidatas jų tiksliai gavo. Nei vienas balsas nedings - viską tiksliai matysime.

Taip, gali būti, kad dalis rekomenduojamų kandidatų pateks ir be mūsų pagalbos, bet jei dalis patektų tik dėl to, kad juos parėmėme - tai irgi labai aiškiai matysis.

Jei surinktumėme didelį skaičių žmonių balsų pritariančių šiai vizijai ir susitarimui, kartu su šia komanda dirbtumėme įgyvendinant šį planą iki galo.

Taip pat tikiu, kad tai ką čia aprašiau, ateityje taps normaliu keliu bendruomenėms ginant savo teises per rinkimus. Nes bendruomenės, ruošiančios joms reikalingus įstatymų projektus, dirbančios su skirtingų partijų kandidatais ir savo nariams rekomenduojančios už juos balsuoti, gali nesunkiai pasiekti savo tikslą. Viskas ko reikia - tik būti vieningiems.

Ir IT benduomenės nariai čia turi galimybę parodyti, kad mes ne tik galim vesti priekin mūsų ekonomiką, bet ir būti socialinių pokyčių iniciatoriais. Kaip niekada tikiu, kad kartu mes galim mūsų šaliai parodyti naują kryptį, kur chaosą ir susiskaldymą pakeis susitelkimas ir kryptingas darbas.

Protingas reitingavimas - protingas Seimas. Todėl iki susitikimo Spalio 11 - ateikit, balsuokit ir svarbiausia - reitinguokit.

Šalies IT situacijos apžvalga

  • IT ūkyje niekada neturėjome vieningos ir ilgalaikės strategijos, todėl visi procesai jame vyko ir vyksta chaotiškai bei fragmentuotai. Šiuo metu mūsų IT priežiūra palikta IVPK, kuriai nors ir priskirta daugybė tikrai reikalingų atsakomybių, tačiau neduota resursų tai įgyvendinti. Suteikus papildomas priemones, priėmus kompetetingus žmones, galima visą tai pakreipti teigiama linkme.
  • Visas mūsų IT valdomas vertikaliai - kiekviena ministerija prižiūri tai ką turi ir kiekvieną problemą sprendžia pati. Horizontalus bendravimas beveik nevyksta. Beje, Prezidentas irgi neturi asmens, atsakingo už skaitmeninę ekonomiką. Norint tai pakeisti, reiktų paskirti kiekvienoje ministerijoje po atsakingą asmenį už IT reikalus, kurie dirbtų kartu.
  • Plūstant ES pinigams, skaitmenizavome visus procesus aklai - jei seniau reikėjo pildyti formą raštu ir kažkur nešti, dabar padarėme, kad tai galima būtų pildyti internetu. Procesas atrodo pagerintas, bet ar tikrai naujas technologijas išnaudojame iki galo? Neretai galėtumėme iš viso nieko nepildyti - valstybė dažnai visus reikalingus duomenis turi, tik nesinaudoja.
  • Geras pavyzdys yra mokesčių deklaracijos - džiaugiamės, kad jos vis paprastėja. Tačiau nekeliame klausimo - kodėl iš viso jas turime pildyti? Daugeliu atveju valstybė visus duomenis turi, užtektų tik atsiųsti laišką, informuojantį, kad viskas automatiškai užpildyta ir jei norime, galime tai peržiūrėti. Bet tik - jei tikrai norime. Padarome tai ir 95% mūsų piliečių mokesčių deklaracijas galėtų iš vis pamiršti.
  • O tos valstybinės informacinės sistemos(IS), kurios būtinos, didžioji dalis jų yra nepatogios, neintuityvios, dažnai vėl ir vėl prašoma suvesti tą pačią informacija, kurią valstybė ir taip žino. Turime suburti komandą, kuri peržiūrėtų visas populiariausias mūsų paslaugas internete, keldama vienintelį klausimą - kaip padaryti tai dar patogiau?
  • Įstatymais numatyta, kad visos valstybinės IS turi būti saugomos valstybei priklausančiuose duomenų centruose(DC). Toks priverstinis monopolis suteikia valstybinėm kontorom galimybę "įsisavinti" lėšas statant nedidelius DC. Kurie kaip matom iš RC atvejo, kartais neatlaiko ir paprasto lietaus. Visas šitas didžiulis IS ūkis yra išbarstęs beveik po šimtą serverinių. Šiuo metu vyksta procesas, bandantis sukelti sistemas po vienu stogu, tačiau tempai labai lėti - jei viskas seksis, tai padarysime per 15 metų. Negana to, visą šį serverių ūkį prižiūri arti 300 serverių administratorių. Žinant, kad toks chaosas mums kainuoja labai daug, turime tikrai savęs paklausti - ar toks tempas mus tikrai tenkina? Suteikus papildomus resursus perkėlimo procesui ir leidus valstybei duomenis laikyti privačiuose DC, galėtumėme tą sutvarkyti kelis kartus greičiau.
  • Užsienio IT įmonių persikėlimas pas mus šiuo metu paliktas migracijos departamento valioje. Nėra jokios tvarkos ar tuo labiau palaikymo. Vienos įmonės įleidžiamos, kitoms - uždaroma siena. Negana to, net ir įleistų įmonių komandos ir jų šeimos nariai susiduria su sunkumais gaunant darbo vizas, nors algos viršija mūsų šalies vidurkius kartais. Visą tai sutvarkyti ypatingai svarbu šių dienų Gudijos kontekste. Galime ir turime priglausti užsienio verslus pas mus sudarant palankiausias sąlygas. O aukštos kvalifikacijos specialistams iš trečiųjų šalių, kurių alga bent 2 kartus viršija šalies VDU, darbo leidimai turi būti išduodami skubos tvarka. Nes tai reiškia ne tik pagalbą verslams ir darbuotojams, bet ir dideles papildomas pajamas į mūsų biudžetą.
  • 45000 valstybinių kompiuterių ūkį prižiūri 650 darbuotojų, tai yra vienam specialistui tenka 70 kompiuterių priežiūra, kai versle vienas žmogus prižiūri 150 ir daugiau. Centralizuodami nemažos dalies kompiuterių priežiūrą, galėtumėme stipriai padidinti efektyvumą.
  • Kompiuterines licencijas kiekviena įstaiga šiuo metu perka atskirai, skelbdama konkursus, kaskart nurašinėdama Microsoft Office reikalavimus. Centralizuokime licencijų pirkimo procesą - pirkdami didesnį kiekį lincesijų, gausime geresnę kainą.
  • Atvirų duomenų projektas stagnuoja, jam išleidom jau virš milijono ES lėšų ir dabar dar išleisim kelis papildomai. Tačiau iš mirties taško jis juda labai sunkiai. Duomenų atvėrimas nėra lengvas procesas, nes jis nevyksta centralizuotai, bendrauti teks su kiekviena valstybine įstaiga, kuri saugo duomenis. Todėl čia labai svarbu aiškiai pasakyti, ką mes norime pasiekti ir apsibrėžti visus procesus, kaip vyks pats duomenų atvėrimas. O tada investuoti į komandas, kurios dirbs su šiuo procesu. Visos naujos sistemos turi būti kuriamos jau su numatyta duomenų atvėrimo galimybe. Reikia nepamiršti, kad duomenų atvėrimas nėra kažkoks atskiras projektas. Jam sėkmingai pavykus, tai reikštų, kad sėkmingai pavyko visų valstybinių duomenų revizija ir po to sekęs jų sutvarkymas.
  • Sutvarkytas ir efektyviai veikiantis IT ūkis mūsų politikams leistų pakeisti sprendimų priėmimo procesą iš "man taip atrodo", į "taip rodo visi duomenys". Mums, Lietuvos piliečiams, tai leistų bendrai sutaupyti milijonus valandų, kurias kitu atveju gaištumėme prie kompiuterių ekranų. Na, o valstybei tai reikštų ne tik milijonus papildomų pajamų, bet ir žymiai mažesnes išlaidas.

Apie mane

Buvau vienas iš MailerLite startuolio įkūrėjų, šiuo metu dalyvauju visuomeninėje veikloje. Esu TS-LKD narys, bet rinkimuose tiesiogiai nedalyvauju. Taip pat esu https://kandidatustatistika.lt, startuolių puslapio https://unicorns.lt ir rinkimų totalizatoriaus https://vienmandates.lt autorius.


Pastaruosius metus daug bendravau su valstybinių IT įstaigų esamais ir buvusiais vadovais, žmonėm, dirbusiais prie IT strategijų ir jų įgyvendinimo, taip pat įsitraukiau į mūsų šalies Atvirų Duomenų projektą. Šnekėjom apie problemas, tai, kas trukdo IT ūkiui, ko reiktų, kad būtų didinamas tempas. Visa tai sugulė į IT planą, aprašytą auksčiau.


Jei TS-LKD dalyvaus formuojant Vyriausybę, ieškosiu pozicijos, kurioje galėčiau prisidėti prie šios vizijos įgyvendinimo.


Atstovaujate kitą partiją ir norite prisidėti prie šios idėjos? Parašykite.

Pastabas, idėjas ir pasiūlymus galite siųsti man el. paštu eimantas.norkunas at gmail.com arba rašyti FB paskyroje.